YAŞAM
Giriş Tarihi : 10-08-2022 23:41   Güncelleme : 11-08-2022 00:16

13 yaşındaki İlayda Eren'in cansız bedenine ulaşıldı.

Sakarya’nın Karasu ilçesinde ailesi ile birlikte denize giden 13 yaşındaki kız çocuğu İlayda Eren dalgalara kapılıp gözlerden kaybolmuştu.

13 yaşındaki İlayda Eren'in cansız bedenine ulaşıldı.

Karasu ilçesi sahili Aziziye Mahallesi Doğu Karadeniz Caddesi mevkiinde boğulma olayinin olduğu yerden yaklasik 4 kilometre ötede Kocaali istikametinde 13 Yaşındaki İlayda Erenin cesedi kıyıda bulundu.

 

 İlayda Erenin cesedi ambulans ile Karasu Devlet Hastanesi morguna taşındı. 

 

Olay, Karasu ilçesi sahili Aziziye Mahallesi Doğu Karadeniz Caddesi mevkiinde meydana geldi. 13 yaşındaki İlayda Eren ailesi ile birlikte denize geldi. Cankurtaran bölgesinin dışında suya giren 13 yaşındaki İlayda bir süre sonra dalgaların arasında gözden kayboldu. Durumun fark edilmesi üzerine olay cankurtaranlara bildirildi. Bölgeye gelen cankurtaran ve sahil güvenlik ekipleri dalga sebebi ile suya giremedi. Ekipler su ve sahilde dron destekli geniş çaplı arama çalışmaları başlattı. Suda kaybolan kızın annesinin çaresiz bekleyişi ve acı feryatları ise yürekleri sızlattı.Acı detay
Girdiği denizde dalgalara kapılan kızın denize gelmek istemediğini annesine söylediği öğrenildi. Öte yandan, aynı bölgede İlayda ile birlikte boğulma tehlikesi geçiren farklı bir kişi daha kurtarılarak hastaneye kaldırılırken, olumsuz hava koşulları sebebiyle bugün ilçe genelinde denize girmek yasaklanmıştı. Ailenin bölgedeki acı bekleyişi ile birlikte ekiplerin arama çalışmaları devam ediyor.

 

AdminAdmin