SİYASET
Giriş Tarihi : 21-05-2023 21:19

Bahtiyar Bodur "Cumhurbaşkanımızı seçmek durumundayız"

Vatan Partisi Sakarya 1'inci Sıra Milletvekili Adayı Bahtiyar Bodur; "28 Mayıs 2023 günü yapılacak ikinci tur seçiminde, Cumhurbaşkanımızı iki adayın kaldığı koşullarda seçmek durumundayız. dedi.

Bahtiyar Bodur

 

Bahtiyar Bodur yaptığı açıklamasında; "28 Mayıs 2023 günü yapılacak ikinci tur seçiminde, Cumhurbaşkanımızı iki adayın kaldığı koşullarda seçmek durumundayız.

Vatan Partisi, Cumhurbaşkanı İkinci Tur seçimindeki siyasetini, her zaman olduğu gibi emperyalizme karşı bağımsızlık ve Üretim Devrimi mevzisinden bakıyor.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise, düşman ile dost arasındaki denge siyasetine ve ekonomide Batı denetimindeki yalpalamalarına karşın, emperyalist planların hedefindedir; bu bağlamda Türkiye cephesindedir. Varolan iki seçenek karşısında tarafsız kalmak, emperyalist plana hizmet eder.

“Güçlü Devlet Üreten Millet” hedefine ilerleme stratejisinin 28 Mayıs 2023 durağındayız. İki seçenekli seçim koşulunda, halkımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz. Vatan Partisi, 29 Mayıs 2023 sonrasındaki zorlu süreçte, Tayyip Erdoğan yönetiminin bağımsızlık, vatan bütünlüğü, üretim ekonomisi, çağdaşlaşma ve millî devrimci kültür siyasetleri izlemesi ve yükselen Asya Uygarlığının öncü konumlarına ilerlemesi için, Üreticilerin Milli Hükümeti hedefiyle yapıcı bir muhalefet yürütecektir.

Türkiye olarak ABD emperyalizmi ile cephe cepheye geldiğimiz bir süreci yaşıyoruz. Ekonomiden güvenlik ve kültürümüze kadar her sorunumuzun çözümünde ABD dayatmalarıyla karşı karşıya geliyoruz. ABD emperyalizmi ve iş birlikçileri, Türkiye’yi dize getirmek için, dünya çapında tertip ve planlar içindedir. Hedeflerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Vatan Partisi var. Türkiye’mize saldırının odağında Cumhurbaşkanı ile birlikteyiz. ABD Emperyalizmi karşısında tarafsız kalan bertaraf olur. Zorlu koşullara 19 Mayıs’ın emperyalizme teslim olmayan kararlığıyla gidiyoruz. Öncelikle 28 Mayıs 2023 günü, emperyalist planı bozacağız ve ABD güdümlü, PKK ve FETÖ nün umutlarını toprağa gömeceğiz.

 

29 Mayıs 2023 gününden başlayarak, Türk milletinin önündeki stratejik hedef, Güçlü Devlet – Üreten Millettir.Bu zorlu sürçten çıkmanın tek seçeneği Üreticilerin Milli Hükümetidir. Üreticilerin Mili Hükümeti, bu gün ABD planlarına karşı mücadele eden cephenin içinden çıkacaktır. Vatan Partisi. Programı, yedi ateşten geçmiş kadroları, Gençliği ve Kadınlarıyla 19 Mayıs görevlerinin ön cephesindedir. Bu gün 19 Mayıs’ın devrimci mirasına sahip çıkmak ABD emperyalizmin planlarına karşı mücadelenin başına geçmektir. Samsuna çıkmanın anlamı budur.Türk milletine ve dünya kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi.

AdminAdmin