GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-05-2024 00:39

Başkan Alemdar, Ankara'da iki bakana projeleri anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, TBMM KEFEK Başkanı Erdoğan, Milletvekilleri Bayraktar, Kocacık, İnci, Kaya ve İl Başkanı Tever ile birlikte Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile şehrin geleceği için önemli projeleri görüştü. Alemdar, “Sakarya’ya hak ettiği en iyi hizmetleri üretmek için çok çalışacağız” dedi.

Başkan Alemdar, Ankara'da iki bakana projeleri anlattı

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, bir dizi ziyaret için Ankara'ya gitti. Alemdar, ilk olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile görüştü. Ankara temaslarını bakanlıklarda sürdüren Alemdar, Sakarya için hazırladıkları projeleri Bakan Ersoy ve Bakan Uraloğlu ile paylaştı.

 

Ankara temasları

Başkan Alemdar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan, AK Parti Milletvekilleri Lütfi Bayraktar, Ali İnci, Ertuğrul Kocacık ve Murat Kaya, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ile birlikte Sakarya’nın geleceği için planlanan projeleri masaya yatırdı ve önemli temaslarda bulundu.

 

Alemdar ve Sakarya heyeti, ilk olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret etti. Bu ziyaret kapsamında Sakarya’nın kültür sanat yatırımlarına ilişkin istişare ve değerlendirmeler yapıldı. Alemdar, projelere dair Bakan Ersoy’a bilgiler sundu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret eden Sakarya heyeti, ulaşım yatırımlarına ilişkin görüştü.

 

"Sakarya en iyisini, güzelini hak ediyor"

Başkan Yusuf Alemdar, ziyaretlerin ardından yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: “Ankara ziyaretimizde şehrimiz için hazırladığımız projeleri paylaştık. Çalışmalarımıza ilişkin istişarelerde bulunduk. Sakarya heyeti olarak projelerimizin takibini Ankara'da yapıyoruz. Bakanlarımıza destekleri ve ilgisi için teşekkür ediyorum. Şehrimiz her şeyin en güzelini en iyisini hak ediyor. Biz de bu şehre en iyi hizmeti taşımak, beklentilere cevap vermek için durmadan çalışacağız" diye konuştu.

 

 

AdminAdmin