SPOR
Giriş Tarihi : 25-11-2022 12:49   Güncelleme : 25-11-2022 20:01

Başkan Yüce “Sporun merkezi olmak istiyoruz”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Büyükşehir bünyesinde 30 farklı dalda 5 bin sporcunun yetiştiğini ifade ederek, “Sakarya Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde 30’a yakın farklı branşta 5000 sporcumuz bulunmaktadır. Şehrimizin ‘Spor Şehri Sakarya’ imajına yakışır biçimde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sakarya Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü Kano ve Kürek branşlarında,  100 sporcu ile faaliyetlerine devam etmekte olup Uluslararası ve Ulusal düzeyde şehrimizi ve ülkemizi temsil eden sporcular yetiştirilmektedir” ifadelerini kullandı.

Başkan Yüce “Sporun merkezi olmak istiyoruz”

Sporun merkezi olmak için gündüz-gece çalıştıklarını ifade eden Başkan Yüce, “Sakarya sporda çıtasını her gün artırıyor. Avrupa Spor Şehri unvanını aldık. Sporun merkezi olmak için çalışıyoruz Bir milletin sporda gösterdiği azim, fedakarlık, istikrar onun geleceğini yükseltir. Bizlerin geleceğini yükseltecek, Türk bayrağını dalgalandıracak olan gençlerimizin; yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacak, geliştirecek, onları vatanına milletine hayırlı, başarılı sporcular haline getirmek için elimizden gayreti gösteriyoruz.” diye konuştu.

 

Sakarya’nın Avrupa Spor Şehri ve Dünya Bisiklet Şehri unvanlarının alınma sürecini anlatan Yüce, “Biliyorsunuz ki 2021 yılında Uluslararası Bisiklet Birliği tarafından uzun incelemeler sonucu verilen ve dünyada sayılı şehrin sahip olduğu Bisiklet Şehri Unvanını alarak ülkemizde ilk ve tek şehir olma özelliğine kavuşmuştuk. Bu sene de Sakarya’mız adına 2023 yılı için Avrupa Spor Şehri unvanına aday olduğumuzla ilgili federasyona başvurumuzu yapmıştık.  Bunu unvanı  hak kazandık ve ödülümüzü 6 Aralık’ta Brüksel’de teslim alacağız” dedi.

AdminAdmin