EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-03-2023 11:49

Dürüstlüğüyle Herkesin Takdirini Kazandı

Akıl ve Zeka Oyunları Serdivan İlçe Turnuvası Finallerinde Mehmet Zorlu İlkokulu 3. Sınıf Öğrencisi Sure Zeynep Sağlam dürüstlüğüyle turnuvaya damgasını vurdu.

Dürüstlüğüyle Herkesin Takdirini Kazandı


 

Mangala oyununda karşılaştığı rakibiyle çekişmeli bir müsabaka ortaya koyan Sure Zeynep Sağlam hakemlerin berabere sonuçlandığını açıkladığı oyun sonunda rakibinin bir taş farkla oyunu kazandığını farkederek bu durumu turnuva hakemlerine iletti.

 

10 yaşındaki Sure Zeynep, dürüstlüğü kazanmaya tercih eden davranışıyla herkesin takdirini kazandı. Ödül törenine geçildiği sırada bu durumu öğrenen turnuva organizasyonundan sorumlu Serdivan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dursun küçük kızımızı tebrik ederek centilmenlik ödülü takdim etti.

 

Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en güzel ahlaki değerlerle yetişiyor olmasından mutluluk duyduklarını belirterek Mehmet Zorlu İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Sure Zeynep Sağlam’ı, öğretmenlerini, okul yöneticilerini, ailesini ayrı ayrı kutladı ve gurur duyduklarını ifade etti.

AdminAdmin