YEREL
Giriş Tarihi : 11-09-2023 18:57

Serdivan Hemşehri Geceleri Dolu Dolu Geçti

Serdivan Belediyesi tarafından 5-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Hemşehri Geceleri programlarında binlerce vatandaş unutulmaz bir hafta yaşadı

Serdivan Hemşehri Geceleri Dolu Dolu Geçti


 

YOĞUN İLGİ

 

Serdivan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Hemşehri Geceleri tamamlandı. Serdivan Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Rumeli Balkan Buluşması, Karadeniz Buluşması, Anadolu Buluşması ve Samsun Yozgat Tokat Buluşması adı altında dört akşamda yapılan etkinliklerde vatandaşlar doyasıya eğlendi.

 

KONSERLER

 

Balkanların gür sesi Rumeli Ekrem ve Grup Karshijaka’nın, Karadeniz müziğinin tanınmış isimleri Oflu Kadir, Ahmet Atmaca, Cem Kocabaş, Doğu ve Güneydoğu yöresinin güçlü sanatçıları Dilek Şimşek, Dengbej Özcan Celali, Aşık Zeki Erdali, Aşık Orhan Üstündağ ve Vahit Kurt’un Sıra Gecesi ekibi, Kars Kafkas Halk Oyunları Ekibi, Erzurum Bar Ekibi ve İç Anadolu Bölgemizin değerli müzisyenleri Şeyda Karadeniz, Esin Akar ve Akın Altınışık’ın sahne aldığı konserlerde yöresel şarkılar icra edilerek vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşatıldı. Vatandaşlar, sanatçıların söylediği şarkılara alkışlar ve yöresel oyunlarıyla eşlik etti.

 

DERNEKLER STANT AÇTI

 

Programda şehrimizde faaliyetlerini sürdüren hemşehri dernekleri tanıtım amaçlı açtığı stantlarda şehirlerinin kültürünü tanıtırken, vatandaşlar da yöresel lezzetleri hem tatma hem de satın alma imkanı buldu.

 

BİRLİK BERABERLİK MESAJLARI

 

Dört gün süren etkinliklere katılan protokolün vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmalarda ülkemizin birlik ve beraberliğinin devamlılığı için mesajlar verildi. Hemşehri Geceleri Programları hakkında konuşan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar; “Bu ülkenin sahibi de devletimizin, milletimizin, taşımızın, toprağımızın sahibi de sizlersiniz, bizleriz. Kamu hizmetini en güzel şekilde talep edecek olan da yaşayacak olan da yaşatacak olan da sizlersiniz. Hep bu bilinçle hareket ediyoruz. Hemşehri buluşmalarımızda olduğu gibi bütün hemşehrilerimizle, Türkiye'nin neresinden gelmiş olursa olsun komşularımızla hemhal oluyoruz. Türkiye yetmez. Çevre ülkelerden gelen komşularımızla da ayrı gayrı olmadan can cana, yan yana yaşıyoruz. Sakarya'nın her kültürden insanın barış içinde yaşadığı bir huzur coğrafyası olduğu yaptığımız bu programla bir kez daha teyit edilmiştir” İfadelerini kullandı.

AdminAdmin