SİYASET
Giriş Tarihi : 29-09-2022 13:44

Sevinç Hudutçu “Korucuk’ta Halkotobüsü Çilesi”

Gelecek Partisi Sakarya Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Sevinç Hudutçu vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine Korucuk hattındaki yaşanan sıkıntıları şu şekilde dile getirdi.; "Korucuk-Karaman, Dorukkent Baytur, Memur-Sen, Vakıf 1-2, İdealkent hatlarında körüklü otobüslerin arızası sebebiyle nüfusta büyük çoğunlukta olan bir bölge de küçük otobüslerle insanlara işkence çektirilmektedir.

Sevinç Hudutçu “Korucuk’ta Halkotobüsü Çilesi”

Yoğunluk sebebiyle alınan ayakta yolcular büyük sıkıntı yaşamakta ve ara ara kavgalar yaşanmaktadır. Yine yoğunluk sebebiyle otobüs durmamakta ve bazen öğrenciler ve çalışanlar gecikmeler sebebiyle sorun yaşamaktadır." dedi.

Hudutçu "Her gün 18.00 ve 21.00 saatleri arası bu yoğunlukta. Yer olmadığından ayakta bile yolcu alınmıyor şu anda. Nefes almak bile güç. Aynı şekilde sabah 07.00 ve 9.00 arasında böyle. Bazen otobüsün durmadığı bile oluyor. Ve yolcular mağdur oluyor. Otobüsler saati dolmadan kalkmıyor, ek sefer konmuyor. Orta Garaj'dan çıkıldığında ayakta yolcu bile dolu oluyor. Bu otobüsteki herkes için özellikle bayanlar ve yaşlılar için bu yolculuk çekilmez bir hal alıyor. Uzun bir süredir vatandaş mağduriyetini dile getirse de bir çözüme kavuşmamıştır. Yetkililerin en kısa zaman da bu sorunu dikkate alarak çözüm getirmesini talep ediyorum. Gelecek Partisi İl Başkanlığı olarak bu konunun takipçisi olacağız. Bizim için Halkımızın huzur ve refahı her şeyden önce gelmektedir." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin