EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-07-2024 01:25

Üniversitemiz 11 Dünya Sıralamasının 9’unda Yer Aldı

 2023 yılı URAP verilerine göre üniversitemiz, 11 dünya sıralaması listesinin dokuzunda yer alma başarısı gösterdi.

Üniversitemiz 11 Dünya Sıralamasının 9’unda Yer Aldı

ODTÜ University Ranking by Academic Performance (URAP) Laboratuvarı tarafından yayınlanan “2023 Yılında Üniversitelerimizin 11 Dünya Genel Sıralamasındaki Durumu” başlıklı rapora göre üniversitemiz; URAP, Webometrics, Center for World University Rankings (CWUR), LEIDEN, Quacquarelli Symonds World University Rankings (QS), Round University Ranking (RUR), SCImago ve Times Higher Education (THE) adlı dünya sıralaması listelerinde yer alma başarısı gösterdi.

Rapora göre, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi 11 dünya sıralamasının 11’inde de yer alma başarısı gösterirken; Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İ. D. Bilkent Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi 11 dünya sıralamasından 10’unda yer aldı.

Sakarya Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi ile 11 dünya sıralamasından 9’unda yer aldı.

Bilimsel ve akademik çalışmalarıyla ‘Araştırma Üniversitesi’ adaylık sürecimizde üniversitemize katkı sağlayan akademisyenlerimize ve araştırmacılarımıza teşekkür ederiz.

 

AdminAdmin