SİYASET
Giriş Tarihi : 01-06-2023 16:31

Zafer Adalet ''Seçimler Adil Bir Ortamda Gerçekleşmemiştir''

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Zafer Adalet 28 Mayıs Seçimleri Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Zafer Adalet  ''Seçimler Adil Bir Ortamda Gerçekleşmemiştir''

 Zafer Adalet 28 Mayıs Seçimleri Hakkında yaptığı açıklamada;

28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçim neticesi milletimize hayırlı olsun. Halk takdiri kullanılmıştır. Buna herkesin saygı göstermesi gerekir. Ancak Türkiye’de yapılan bu seçimlerin analizini doğru yapmak lazım.

        SEÇİMLER ADİL BİR ORTAMDA GERÇEKLEŞMEMİŞTİR

Bu yapılan seçimler adil bir ortamda gerçekleşmemiştir. Bir taraftan devletin gücü tüm kurumlarıyla iktidarın yanında, yandaş medya ile iftira kampanyası, gerçeği yansıtmayan montaj videolar, karalama kampanyaları ile halk yanıltılmıştır.

Bütün olumsuzluklara rağmen halkımızın %48’i değişime evet demiştir. Bu azımsanacak rakam değildir. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar, bizleri bekleyen önemli problemler vardır. Bunun sorumlusu da mevcut siyasi iktidardır.

Artık halkımızı bekleyen bu sorunları, gelir adaletsizliğini düzeltme vaktidir. Mutfaktaki yangını, enflasyon altında ezilen halkımızı rahatlatma vaktidir. Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla çalışma vaktidir. Düşünce suçunun son bulduğu, insanların özgürce ve korkusuzca yazma yazma vaktidir. İsrafa son vermek vaktidir. Ülkemizde yaşayan 85 milyonu kucaklama vaktidir.


        MERKEZ SAĞIN EKSİKLİĞİ GÖRÜLMEKTEDİR

Bu seçimlerin ortaya çıkardığı bir gerçek var ki oda merkez sağın eksikliğidir. Tüm vatandaşlarımızda büyük bir uzlaşma ile barış ve refahı sağlamak adına ihtiyaç olan merkez sağı tanımlamak ve arkasında da oluşturmak gerekiyor.

AdminAdmin