SİYASET
Giriş Tarihi : 28-03-2024 21:40

CHP’li Curoğlu, Sapanca Gölü'ndeki akaryakıt sızıntısına dikkat çekti

CHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, Sakarya ve Kocaeli'de milyonlarca insanın içme suyu olarak kullandığı Sapanca Gölü'ne akaryakıt sızmasından kaynaklanan çevre felaketinin acilen önüne geçilmesi çağrısı yaptı. Curoğlu, her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için vatandaşların da doğru bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı.

CHP’li Curoğlu, Sapanca Gölü'ndeki akaryakıt sızıntısına dikkat çekti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, Kocaeli'de yapılan yol çalışması sırasında delinen NATO petrol boru hattından gelen akaryakıtın, Sakarya ve Kocaeli'nin içme suyu olarak kullandığı Sapanca Gölü'ne sızmasının ardından yaptığı açıklamada, acil önlem alınması gerektiğini söyledi.
Sakarya ve Kocaeli sınırları içerisinde olan Sapanca Gölü'nün her iki kentte içme suyunu beslediği anımsatan Curoğlu, “Yaşanan büyü bir çevre felaketi. Sapancı Gölü, Sakarya ve Kocaeli'ne içme suyu sağlamanın yanında binlerce canlıyı da besliyor.Felaket yaşanmadan tedbir alınmalıydı. Ancak akaryakıt göl suyuna karıştı. Balık ölümlerine neden oldu. Gerekli çalışmalar ivedilikle yapılmalıdır. Daha vahim olaylara neden olmaması için siyasi kaygılar bir yana bırakılarak vatandaşlarımız doğru ve şeffaf bilgilendirilmelidir” dedi.

AdminAdmin